Konta bankowe dla firm bez opłat 

Pozornie może nam się wydawać, że konto dla przedsiębiorstwa jest tym samym co zwykły rachunek osobisty dla klienta indywidualnego, jednak praktyka pokazuje, że w rzeczywistości jest inaczej. Rachunki dla firm są bowiem obciążone znacznie wyższymi prowizjami i opłatami niż rachunki indywidualne.

Mimo że konkurencja pomiędzy bankami jest ogromna, trudno jest znaleźć rachunki pozbawione jakichkolwiek opłat zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i w przypadku osób prywatnych. Konta bez opłat są, co prawda, w ofercie każdej placówki, jednak aby faktycznie banki nie pobierały od klientów żadnych opłat spełnione muszą zostać liczne warunki dotyczące ilości wpływów na rachunek, ilości przelewów wychodzących czy też wysokości transakcji dokonanych przy użyciu karty płatniczej.

Czy istnieją konta darmowe?

Nietrudno zauważyć, że poszukiwanie rachunku dla przedsiębiorców niewymagającego ponoszenia jakichkolwiek kosztów jest niezwykle trudne. W wielu przypadkach to, czy dany rachunek będzie darmowy jest zależne od tego, jakie operacje i jak często wykonuje dany przedsiębiorca. Nie bez znaczenia jest też sposób prowadzenia działalności – inne opłaty poniesie bowiem przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a inne przedsiębiorca, który zatrudnia kilkadziesiąt osób.

Warto jednak pamiętać, że w wielu przypadkach konta proponowane przedsiębiorcom nie wiążą się z koniecznością poniesienia opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, jak również nie wymagają płacenia za wykonywanie przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do Urzędu Skarbowego. Co więcej, przelewy do obu instytucji mogą być nieograniczone pod względem ich liczby, co jest niewątpliwym atutem w porównaniu do kont, w których dostępna jest jedynie określona liczba bezpłatnych przelewów do ZUS i US.

Jakie opłaty najczęstsze?

Poszukując rachunku służącego do prowadzenia działalności gospodarczej, należy zwrócić również uwagę, czy dana placówka bankowa nie pobiera opłat za dokonywanie wypłat z bankomatów. Bardzo ważne jest, aby upewnić się czy ewentualne zwolnienie z opłat dotyczy wszystkich urządzeń w całej Polsce, czy też jedynie bankomatów należących do danego oddziału. Warto też sprawdzić, czy wymaga się od przedsiębiorcy poniesienia kosztów wydania karty płatniczej oraz – następnie – jej użytkowania. Bardzo często opłatę tę można jednak obniżyć bądź całkowicie ją zniwelować poprzez dokonanie płatności kartą na odpowiednią kwotę.

Formalności online

W przypadku osób prowadzących swoją działalność gospodarczą we własnym domu korzystnym rozwiązaniem jest też możliwość założenia konta firmowego przez Internet oraz możliwość załatwiania wszystkich innych formalności online. Znacznie ułatwia to prowadzenie biznesu oraz pozwala załatwiać wiele spraw za pomocą systemu bankowości elektronicznej.

Warto zaznaczyć, że często w systemie tym nie pobiera się opłat za różnego typu operacje, choć te same czynności wymagałyby poniesienia kosztów, gdyby były one wykonywane w placówce bankowej.

Premie za aktywność

Niektóre rachunki dla przedsiębiorców są nie tylko zwolnione z wielu opłat po spełnieniu różnego typu warunków, ale także pozwalają uzyskać dodatkowe korzyści za aktywność. Przedsiębiorcy, którzy dokonują dużych ilości transakcji, czy też osiągają odpowiednio wysokie dochody, mogą liczyć na to, iż w ramach nagrody otrzymają od placówki bankowej, w której posiadają otwarty rachunek, premię pieniężną w wysokości nawet kilkuset złotych rocznie.

Warto też zaznaczyć, że wysokość i liczba ewentualnych opłat związanych z prowadzeniem i użytkowaniem rachunku przedsiębiorstwa jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Część biznesmenów będzie bowiem musiała długo szukać placówki bankowej, która zrezygnuje z pobierania od nich jakichkolwiek pieniędzy, podczas gdy inni przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z takiej oferty niemalże we wszystkich bankach działających na terenie Polski.

Konta firmowe

Jak to działa:

 
Wypełnij wniosek online
Po wybraniu oferty wypełnij wniosek na stronie, na którą zostaniesz przekierowany. Strona ta jest zaszyfrowana i zabezpieczona.
 
Odbierz dokumenty
Bank wyśle do Ciebie kuriera z dokumentami. Należy podpisać umowę, a kurier dostarczy ją do banku.
 
Aktywuj konto
Po podpisaniu umowy kurier wręczy Ci pakiet aktywacyjny dzięki czemu możesz niezwłocznie zacząć korzystać z konta.

Artykuły:

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.