Porównanie kont bankowych dla firm

Jak wiadomo, prowadzenie biznesu jest w Polsce bardzo drogie. Z tego powodu przedsiębiorcy szukają oszczędności niemalże wszędzie – dotyczy to również wybieranych przez nich kont bankowych. Wszystkim z nich zależy bowiem na tym, by rachunek firmowy generował jak najmniej opłat i by pozwalał na dokonywanie wielu operacji finansowych za darmo.

Jak szukać?

Konta bankowe dla firm są odrębną ofertą wszystkich placówek bankowych, co znaczy, że nie są tym samym co rachunki rozliczeniowe dla klientów indywidualnych. Podlegają one więc zupełnie innym opłatom i oferują inne rozwiązania zachęcające do ich założenia. W przypadku rachunków dla przedsiębiorstw zwykle można spotkać się z ofertami darmowych przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i do Urzędu Skarbowego, jednak nie są to jedyne udogodnienia, jakie proponują biznesmenom banki. Z tego powodu, aby wybrać niedrogie konto dla osób prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnej lub w postaci spółki, należy szczegółowo porównać ze sobą wszystkie oferty z różnych placówek bankowych. Na szczęście nie jest to trudne i czasochłonne, gdyż tak jak w przypadku innych produktów finansowych, porównanie takie można znaleźć w Internecie – co ważne, i w tym przypadku jest ono bezpłatne.

Jeżeli postanowimy skorzystać z porównania kont dla przedsiębiorców, musimy pamiętać, by wybrać to zestawienie, w którym znajdziemy największą ilość danych na temat każdej z ofert. Warto bowiem sprawdzić, jaki jest koszt prowadzenia rachunku i czy wydanie karty płatniczej oraz jej użytkowanie wiążą się z obowiązkiem poniesienia opłaty w wysokości zgodnej z kwotą podaną w cenniku, czy też może są z niej zwolnione. Ponadto istotną kwestią są koszty wykonywania przelewów krajowych i zagranicznych, jak i możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy w każdym bankomacie w kraju oraz za granicą.

Wsparcie finansowe od początku

Wielu przedsiębiorcom zależy również na tym, by możliwie jak najszybciej móc otworzyć linię kredytową w koncie, dlatego też powinni oni zwracać uwagę i na tę kwestię. Zwykle z opcji otrzymania wsparcia finansowego nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 12 miesięcy, jednak część placówek bankowych umożliwia im otrzymanie nawet kilku tysięcy złotych w chwili otwarcia rachunku. Kwota ta nie jest co prawda wysoka, jednak dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą może być ona bardzo istotna w chwili, gdy potrzebna im będzie gotówka na zakup towaru czy na opłacenie składek w ZUS lub US.

Warto też zaznaczyć, że w wielu przypadkach założenie rachunku rozliczeniowego dla przedsiębiorstwa wiąże się z chęcią uzyskania w przyszłości lepszych warunków wypłaty zobowiązania na cele inwestycyjne lub obrotowe w danej placówce. Biznesmeni często więc szukają nie tylko najtańszego w danej chwili rachunku, ale i sprawdzają, czy dana placówka bankowa jest skłonna do finansowania różnego rodzaju wydatków firmowych lub czy też jest ona chętna do udzielania leasingu. Kwestia ta może być bowiem kluczowa dla zadowolenia przedsiębiorcy z późniejszej współpracy z danym oddziałem i być znacznie ważniejsza od ewentualnych opłat za prowadzenie konta czy też za wykonywanie przelewów.

Konta firmowe

Jak to działa:

 
Wypełnij wniosek online
Po wybraniu oferty wypełnij wniosek na stronie, na którą zostaniesz przekierowany. Strona ta jest zaszyfrowana i zabezpieczona.
 
Odbierz dokumenty
Bank wyśle do Ciebie kuriera z dokumentami. Należy podpisać umowę, a kurier dostarczy ją do banku.
 
Aktywuj konto
Po podpisaniu umowy kurier wręczy Ci pakiet aktywacyjny dzięki czemu możesz niezwłocznie zacząć korzystać z konta.

Artykuły:

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.